Masaż to jedna z takich form zabiegu, która jest w stanie przynieść ciału relaks i odprężenie. Coś, co można samodzielnie wykonać w domach, jest w stanie przynieść nie lada przyjemność. Jednak nie od dzisiaj wiadomo, że masaż wykonany przez specjalistę jest w stanie korzystnie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie człowieka. W szczególności, jeżeli forma tego zabiegu zostanie dopasowana do dolegliwości zdrowotnych. Wśród polecanych masaży można znaleźć ten, który wykonywany jest gorącymi kamieniami.

3000 lat p.n.e.

O skuteczności tej formy zabiegu świadczy chociażby to, że jest to zabieg, który znany jest od ponad 3000 lat p.n.e. Wywodzący się z Dalekiego Wschodu, bazuje na holistycznym podejściu do zdrowia. Jest wiele osób, które negują to podejście, jednak nic nie zaszkodzi spróbować takich tematów, które polegają na tym, aby w wybranych punktach na ciele umieścić specjalne czakry, czyli kamienie. Nie trzeba się obawiać tego, że będą one zbyt gorące. Ze spokojem będzie można poradzić sobie z tymi ciepłymi kamieniami, jakie ułożone na ciele, są w stanie dać naprawdę przyjemne odczucie.

Ośrodki siły życiowej

Warto nieco bliżej przyjrzeć się miejscom, gdzie czakry zostają umiejscowione. Chodzi bowiem o to, że muszą one zostać położone w miejscach, gdzie gromadzi się siła życiowa. Nie na darmo mówi się o tym, że tego typu masaż polecany jest dla osób, które nie mają energii życiowej, czują się źle i mówiąc dosłownie, rozpoczęcie każdego dnia jest dla nich nie lada wyzwaniem. Należy bowiem powiedzieć, że taka obniżona kondycja psychiczna i fizyczna jest spowodowana tym, że pomiędzy owymi punktami, jakie rozmieszczone są w różnych strefach ciała dochodzi do nieprawidłowej wymiany energii. Praca poszczególnych ośrodków zostaje w jakimś stopniu zaburzona. Czakry mają za zadanie pobudzić dane ośrodki energetyczne. Co za tym dalej idzie, człowiek będzie czuł się zdecydowanie lepiej.

Relaksujący zabieg

Masaż bańkami chińskimi zalicza się do kategorii relaksujących. Podczas masażu wykorzystywane są bazaltowe kamienie, które maja wspaniałe właściwości, dzięki czemu bez trudu przewodzą one ciepłą temperaturę. Kładzie się je na ciele, które momentalnie zaczyna się relaksować. Dochodzi do obniżenia napięcia mięśniowego. Warto wiedzieć, że temperatura kamieni wykorzystywanych do zabiegu jest dostosowywana do indywidualnych odczuć osoby masowanej. Nigdy nie może ona przekroczyć 60 stopni Celsjusza. To nie tylko przyjemny relaks, ale także możliwość zlikwidowania wszelkiego rodzaju spięć, jakich w ciele człowieka nie brakuje. Czasem człowiek nawet nie do końca zdaje sobie sprawy z ich obecności, ale tak faktycznie jest. Spowodowane są one najczęściej stresującym trybem życia. Jak wiec widać, taka forma masażu może się tak naprawdę przydać każdej osobie.

Kto może skorzystać z tego rodzaju masażu?

Praktycznie każda osoba.

Warto jednak wymienić kilka szczególnych przypadków, jak chociażby stany poudarowe, choroby reumatyczne, urazy ortopedyczne oraz choroby układu krążenia. Masażu nie można traktować jako właściwej metody leczenia. Traktuje się go jednak jako dodatek, który będzie w stanie sprawić, że powrót do częściowej lub pełnej sprawności, nastąpi zdecydowanie szybciej. Oprócz tego, z masażu gorącymi kamieniami powinny także skorzystać te osoby, które mają do czynienia z urazami sportowymi. Jeżeli ktoś zmaga się z przewlekłym bólem, to także ma możliwość skorzystania z tej formy terapii, która oferowana jest w obecnych czasach przez wiele salonów i gabinetów masażu.

Autor artykułu
Publikacja powstała dzięki współpracy z hotelem Bristol w Busku Zdrój – luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Co warto zobaczyć w Ski Civetta?

Co warto zobaczyć w Ski Civetta?

Ski Civetta to popularny ośrodek narciarski położony w północnych Włoszech, w regionie Wenecji Euganejskiej, w okolicach Dolomitów. Ośrodek narciarski Civetta oferuje różnorodne trasy narciarskie i

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.